2018-02-06

Dziękujemy wszystkim św. Mikołajom

Pod koniec ubiegłego roku postanowiliśmy choć odrobinę umilić podopiecznym z domów dziecka świąteczny okres poprzez zbiórkę darów dla Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Odzew na akcję przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Miesięczna zbiórka zaowocowała prawdziwą górą darów (mieliśmy niemałe problemy, aby wszystkie je pomieścić i to w obu naszych placówkach)! Były wśród nich zarówno „ogólne”, tradycyjne dary (od słodyczy i soków po zabawki, ubrania i środki kosmetyczne), które zostaną rozdysponowane w placówce przez wychowawców zgodnie z zapotrzebowaniem, jak również nowiutkie prezenty specjalnie zakupione przez ofiarodawców jako konkretne prezenty gwiazdkowe dla wszystkich (!) dzieci. Tym samym spełnione zostały wszystkie życzenia maluchów wyrażone w ich listach do św. Mikołaja!

      

Ukoronowaniem akcji była finałowa, całodzienna impreza, którą zorganizowaliśmy 2 grudnia ub.r. w naszej placówce na ul. Modrakowej. Nie byliśmy niestety w stanie udokumentować fotograficznie tego wydarzenia w taki sposób, na jaki liczyliśmy (z prawnego punktu widzenia wyłącznymi dysponentami wizerunków podopiecznych domów dziecka są ich rodzice i tylko oni mogliby wyrazić zgodę na publikację zdjęć dzieci), tym niemniej garść zdjęć jest do obejrzenia w galerii oraz na profilu facebookowym szkoły. Pozostaje nam tylko zapewnić, że liczne atrakcje (pokaz tresury psów policyjnych, prezentacje naszych obcojęzycznych lektorów związane z ich ojczystymi krajami, pieczenie pierników i robienie pizzy, przygotowywanie ozdób choinkowych i – last but not least – św. Mikołaj z worem prezentów) wywołały u wszystkich dzieci ogromną radość.

Wizytą na finale zaszczyciło nas ośmioro dzieci wraz z wychowawcami. Pozostała piętnastka dzieci była jeszcze odrobinę za mała (1-5 lat), ale mamy nadzieję, że o ile ich los się nie poprawi, będziemy je gościć w przyszłości, bo nie wyobrażamy sobie, by nie zorganizować podobnej akcji w następnych latach. Już teraz planujemy kolejną akcję na Wielkanoc!

My - Szkoła, mieliśmy ogromny zaszczyt i dużą przyjemność zainicjować akcję oraz udostępnić naszą placówkę na uroczysty finał, natomiast największe słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i wsparli zbiórkę.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem państwa Gosi i Piotra Bogutów oraz p. Oliwii Kowalczyk, którzy zakupili prezenty dla wszystkich dzieci!

Wielkie ukłony należą się także następującym osobom, firmom i placówkom: Agro-Pest z Brodnicy, Sims Recycling Solutions Sp. z o.o. z Bydgoszczy, Przedszkolu w Tucholi, Przedszkolu p. Karoliny Łączki, Przedszkolu nr 3 z Barcina, zespołowi Instytutu Badań Mikrotoksyn UKW (Anna Krol- Szczepaniak, Magdalena Kuncewicz, Karolina Szparagowska, Magdalena Twarużek), p. Helenie Pudo i klasie 3d z Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Niepublicznemu Przedszkolu „Puchatek” z Bydgoszczy, Elżbiecie i Zdzisławowi Żytowiczom oraz firmie Marwit. Osobne podziękowania dla p. Anny Horst, która w pojedynkę załadowała i przetransportowała dary, dla p. Agaty Radomskiej za nieocenioną pomoc przy pakowaniu prezentów oraz przemiłym wolontariuszkom z UKW za pomoc w organizacji finału. Nie zapominamy też o całej rzeszcie anonimowych darczyńców. Raz jeszcze wszystkim składamy serdeczne podziękowania!