2020-03-31

E-learning

Szanowni Państwo,

 

               Dziękujemy naszym kursantom, zwłaszcza rodzicom tych najmłodszych uczniów, za umożliwienie im kontynuacji kursów języka angielskiego w systemie online. Sytuacja jest niezwykle trudna tak dla Państwa jak i dla nas nauczycieli. Nadal szukamy rozwiązań, optymalnych dla naszych uczniów i wierzymy, że z czasem rozwiążemy wszystkie problemy techniczne i organizacyjne,. Aplikacja, z której korzystamy w trakcie zajęć online jest darmowa i łatwa w użyciu. Służymy też pomocą i radą w każdej chwili. W jeden dzień przeszkoliliśmy cały zespół dostosowując się do dynamicznie zmieniających warunków. Dzięki czemu wznowienie nauki nastąpiło niemalże od razu. Doskonalimy nadal metody pracy online na bazie wspólnych doświadczeń. Szkoły publiczne dopiero teraz wprowadziły regularne zajęcia online, w związku z czym będziemy starali się dopasować nasze zajęcia do planu Państwa dzieci oraz godzin Państwa pracy.  

               Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń sprzętowych (laptop/komputer, słuchawki czy kamerka itp.) oraz technologicznych (łącze internetowe), dlatego staramy się być elastyczni w tej kwestii i tak realizować program, aby każdy z kursantów mógł z niego skorzystać. Przygotowaliśmy prezentację, która ułatwi Państwu logowanie do zajęć. Jeśli chcecie Państwo z niej skorzystać prosimy o informację mailem. Bez Państwa ogromnego zaangażowania kontynuacja kursów zarówno w Szkole Anity Żytowicz jak i szkołach publicznych nie byłaby możliwa.

               Mamy do Państwa ogromną prośbę, o rozmowę z dziećmi w sprawie ich postawy w trakcie zajęć. A mianowicie, nasi nastoletni kursanci (najczęściej Ci powyżej 13 roku życia) czasami celowo wyłączają kamerę, aby móc zająć się czymś innym, a nie skupić się na zajęciach. My dokładamy wszelkich starań aby te zajęcia przynosiły jak największą korzyść Państwa dzieciom, niestety bez ich aktywnego zaangażowania efekt nie będzie taki, jakiego my, czy Państwo byśmy sobie życzyli. Stąd prośba o zwrócenie młodym ludziom uwagi na ten aspekt.

               Dziękujemy za wszelkie uwagi, sugestie, cierpliwość i wyrozumiałość. To podstawa dobrej współpracy i szansy na powodzenie w próbach prowadzenia normalnego życia. Jest to wyjątkowo trudny okres pełen często trudnych emocji wynikających z rozwijającej się sytuacji. Wierzymy jednak, że wspólnie uda się nam przezwyciężyć  wszelkie trudności.

 

Życzymy Państwu dużo zdrowia!

Szkoła Anity Żytowicz